Tuğba Ekinci Kimdir Kaç Yaşında ?

4 Haziran 1976 yılında Kars’ta dünyaya gelen Türk pop müzik şarkıcısı Tuğba Ekinci, hemşire ve inşaat mühendisi anne-babanın çocuklarıdır. Pendik Lisesi mezunudur. Fatih Özbilen’le evlenmiş ancak bu evlilik boşanmayla sonuçlanmıştır.

 

Tuğba Ekinci, Osman Sınav tarafından keşfedilmesiyle çov dünyasına adım attı. Bodrum’da ‘Mavi Düşler’ dizisini çekerken Ekinci’yi gören Osman Sınav’ın teklifiyle İstanbul’a gelen Ekinci, Çarkıfelek’te bir süre hosteslik yaptı. Ardından Kral TV’de VJ’lik yaptı. 1994’te Türkiye Güzellik Yarışması’na katıldı elemeleri geçerek ilk 20 aday arasındaki yerini aldı. Ancak babasının müsaade etmemesi üzerine yarışmadan çekilme kararı aldı. Tuba Ekinci’nin Erol Köse’yle tanışması ise şarkıcılık kariyerinin miladı kabul edilir. Özel şan dersleri alan Ekinci, O Şimdi Asker şarkısıyla müzik dünyasına hızlı ve iddialı bir giriş yaptı. Show TV ekranlarında yayınlanan Buzda Dans yarışmasına katılan Tuba Ekinci, yarışma sırasında jüri üyelerinden Sema Çelebi ile girdiği polemiklerle adından söz ettirdi.

 

Tuğba Ekinci‘nin Boynuz, Condom, O şimdi Asker, Yanma Demezler, 100 Derece ve Hadi Kızım Oluyor isimli albüm çalışmaları bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.