Yiğit Bulut Kimdir ?

Finans analistliği, bankacılık, köşe yazarlığı, sunuculuk ve şu anda da Başbakanlık Başdanışmanlığı görevini yürütmekte olan Yiğit Bulut 1972 yılında Keşan’da dünyaya gelmiştir. Lise öğrenimini Galatasaray Lisesi’nde tamamladıktan sonra Bilkent Üniversitesi Bankacılık ve Finans bölümünden mezun olan Yiğit Bulut, Sorbonne Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimi görmüştür.

 

Televizyon kariyerine Kanal 6, Kanal E gibi kanalların programlarında ekonomi üzerine yorumculuk yaparak başlayan Yiğit Bulut daha sonra 2010 yılında Habertürk kanalında genel yayın yönetmenliği görevine başlamıştır. Aynı zamanda bu kanalda Sansürüz adlı programı hazırlayıp sunan Bulut, 2012 yılında Ciner Medya Grubu tarafından kanaldan ihraç edilmiştir. Şu an 24 adlı kanalda görev yapan Bulut sürdüğü jöleler yüzünden “Jöleli” lakabıyla tanınmakta ve yaptığı sansasyonel açıklamalarla sürekli gündemde kalmaktadır.

 

Aydın Doğan’ın yeğeni olan başarılı sunucu Şule Zeybek ile olan on yıllık evliliğini 2010 yılında bitiren Bulut’un bu evlilikten doğan Ahmet adlı bir çocuğu vardır. Son zamanlarda yaptığı açıklamalarla bilinen Yiğit Bulut’un en çok tepki toplayan açıklaması ise Recep Tayyip Erdoğan’ın telekinezi yöntemi ile öldürülmeye çalışılması üzerine olmuştur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir