Açelya Samyeli Danoğlu – İşler Güçler Zeynep Kimdir Kaç Yaşında Sevgilisi ?

5 Kasım 1991 yılında  Almanya’nın Münchberg şehrinde dünyaya gelen Açelya Samyeli Danoğlu, model ve oyunculuk mesleklerini yapmaktadır. Annesinin memleketi Hayrabolu babasının ise Uzunköprü’dür. Almanya’da yaşadığı yıllarda 4 yıl boyunca voleybol oynayan Danoğlu 1.85 boyundadır. Babasının uzun boyunu değerlendirmesini istemesi üzerine güzellik yarışmasına katılmaya karar ve 2012 yılında katıldığı Miss Turkey yarışmasında Türkiye güzeli seçilen Danoğlu, Miss World 2012’de de Türkiye’yi  Çin’in Inner Mongolia şehrinde temsil etmiştir. Ancak model, bu yarışmada dereceye girememiştir.

 

Açelya Samyeli Danoğlu, modellik kariyerinin yanı sıra Muhteşem Yüzyıl, Kanıt ve İşler Güçler dizilerinde konuk oyuncu olara yer almıştır. Aynı zamanda Orkid markasının da reklam yüzü olmuş ve reklam filmlerinde rol almıştır.

 

Bir dönem adı futbolcu Burak Yılmaz ile aşk dedikodularına karışan Açelya Samyeli Danoğlu, iş adamı Erman Ademoğlu ile olan birlikteliği ile de magazin basının dikkatini üzerine çekmiştir. Kariyer hedefleri arasında spor spikerliği yapmak olan Danoğlu, 2014 yılında vizyona giren Düğün Dernek filminde de Murat Cemcir ve Ahmet Kural’la birlikte rol almıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.