Nur Fettahoğlu Kimdir Kaç Yaşında Sevgilisi ?

Nur Fettahoğlu;  12 Kasım 1980 tarihinde Almanya’nın Duisburg kentinde Sinan ve Fatma Fettahoğlu çiftinin beş çocuğundan biri olarak dünyaya gelmiştir. Aslen Arnavut kökenlidir. Beşiktaş Lisesi’nden mezun olduktan sonra Haliç Üniversitesi Moda Tasarım bölümünü bitirerek eğitim hayatını tamamlamıştır. Mezuniyetinden sonra çeşitli bankalarda çalışmasının ardından, Sky Türk’te borsa spikerliği yapmaya başlayarak televizyonlarda kendisini ilk kez göstermiştir. Nur Fettahoğlu, oyunculuk kariyerine ilk olarak 2007 yılında yayınlanmaya başlayan Benden Baba Olmaz adlı televizyon dizisinde Aylin Arısoy isimli karakteri canlandırarak başlamıştır.

 

2008 – 2010 yılları arasında Reşat Nuri Güntekin’in aynı adlı romanından uyarlanan Aşk-ı Memnu adlı dizide Peyker Yöreoğlu Önal karakteriyle yıldızı parlayan Nur Fettahoğlu, 2011 yılında yayın hayatına başlayan Muhteşem Yüzyıl dizisindeki Mahidevran Sultan karakteriyle başarısını ve şöhretini daha da arttırmıştır. 2011 – 2013 yılları içerisinde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülü gibi 4 ödül alarak başarısını perçinlemiştir. Kurtlar Vadisi Filistin ve Gişe Memuru filmlerinde de oynamıştır.

 

Murat Aysan ile olan 5 yıllık evliliğini bitirdikten sonra 2013 yılında Levent Veziroğlu ile evlenen Nur Fettahoğlu bir zamanlar oyuncu Necati Şaşmaz ile de çalkantılı bir aşk  yaşamıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir