Alessandra Ambrosio Kimdir? Kaç Yaşında?

11 Nisan 1981 tarihinde Brezilya’nın Rio Grande do Sul eyaletinin Erechim şehrinde dünyaya geldi. Tam adı Alessandra Corine Ambrósio’dur. Şimdilerde birçok erkeğin hayallerindeki kadın olan ve güzelliği ile de hem cinslerini kıskandıran Alessandra Ambrosio, küçükken kepçe olduğunu düşündüğü kulaklarını yapıştırdı. 1996 yılında katıldığı bir güzellik yarışmasından zaferle ayrılan taraf olmasa da yarışmanın üzerinden bir yıl geçmesinin ardından bir model ajansı tarafından gelen teklifi değerlendiren Alessandra Ambrosio’nun modellik kariyeri böylece başlamış oldu.

Alessandra Ambrosio’nun modellik yolunda ilk adımı “Elle” adlı kadın dergisinin Brezilya’da dağıtılan baskısında kapak kızı oldu. Takvimler 2000 yılını gösterdiğinde dünyada fırtınalar estiren ve defilelerinde çıkaracağı modeller konusunda oldukça seçici olan “Victoria’s Secret” adlı iç giyim firmasının defilelerinde yer alma şansı elde ederek tüm dünyada adından söz ettirmeye başladı. Yine dünyaca ünlü “Guess” adlı giyim ve aksesuar sektörünün önemli markasının podyum yüzü oldu. Tüm dünyada sınırlı sayıda üretilen ve herkesin sahip olamadı Pirelli Takvimi’nde de yer alan nadir modellerden biri olan Alessandra Ambrosio, dünyanın çeşitli ülkelerinden geniş hayran kitlesi olan “How I Met Your Mother” adlı sit-com dizisinde ve “Royal Casino” adlı filmde yer alarak oyunculuk konusunda da iddialı olduğunu kanıtladı.

Amerikalı işadamı Jamie Mazur ile nişanlı olan Alessandra Ambrosio’nun bu ilişkisinden, Anja Louise Ambrosio adını verdiği 2008 doğumlu bir kızı bir de 2012 doğumlu Noah Phoenix Ambrosio Mazur adında bir oğlu bulunuyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.