Alev Toprakoğlu Kimdir Neden Kovuldu Kaç Yaşında ?

Alev Torpakoğlu bir çok dizinin senaristliğini yapmış büyük bir senaryo yazarıdır. En son Huzur Sokağı isimli dizinin senaristliğini yapmıştır. Yaptıpı çalışmaların çoğu gündeme oturmuş ve konuşulmuş projelerdir. Yedi Numara, Arka Sırakalier, Ters Köşe gibi dizlerin de zamanında senaryo yazarlığını yapmıştır.

 

Alev Toprakoğlu tatsız bir şekilde Huzur Sokağı dizisinin senaristliğinden atılmıştır. 1973 yılında İstanbul’da doğmuştur. Meleklerin Mucizesi isimli bir sinema filmi de senaryolaştırmıştır. Gerçek adı Alev Uzmadır. Facebook hesabının üzerinden hakaret ettiği gerekçesi ile işinden ve senaryosunu yazdığı diziden uzaklaştırılmıştır. Adanalı, Gönül Ferman Dinlemiyor ve daha bir çok dizide katkısı bulunmuş bir senaristtir. Yıllarda bu piyasada başarılı işler çıkarmaktadır. Marmara Üniversitesi mezunudur. Son dönemlerde gündemde yer almış bir senaristtir.

 

Alev Toprakoğlu etkin  çalıştığı projeler; Yeniden Başla, Huzur Sokağı, Ters Köşe, Gönül Ferman Dinlemiyor, Adanalı, Arka Sıradakiler, Cm Kırıkları ve Yedi Numaradır. Hayatını yazarak kazanmaktadır. Güçlü projelere imza atmıştır. Ve senaryoları çok ünlü dizilere uyarlanmıştır. Gayet başarılı bir senaristtir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir