Alexis Sanchez Kimdir Kaç Yaşında Kariyeri ?

Tam adı Alexis Alejandro Sánchez Sánchez olan forvet oyuncusu, 19 Aralık 1988 tarihinde Şili’nin Tocopilla kentinde dünyaya gelmiştir.  Futbol macerası Şili futbol takımı Cobreloa’nın alt yapısında başlayan Alexis Sanchez, Güney Amerika 16 yaş altı şampiyonasında kendini göstermeyi başardı. İsmi Manchester United ve Werder Bremen gibi takımlarla anılırken, İtalyan futbol ekibi Udinese Calcio’ya transfer oldu. Udinese’de çıktığı 95 maçta 20 gol atan Alexis Sanchez, 2006-2007 sezonunda Udinese’den Colo-Colo’da, 2007-2008 sezonunda ise River Plate takımında kiralık olarak oynadı.

2011 yılında takımı Udinese ile sözleşmesi sona eren Alexis Sanchez, 26 Milyon Euro karşılığında İspanya’nın en iddialı takımlarından biri olan Barcelona’ya transfer oldu. Halen daha Barcelona forması altında top koşturan Alexis Sanchez, burada çıktığı 39 maçın 12’sinde karşı takımın filelerini havalandırmayı başardı.

Şili Milli Takımı’nın oyuncu kadrosunda da yer alan Alexi Sanchez, milli takım forması ile de toplam 14 gol kaydetmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir