Amanda Seyfried Kimdir Kaç Yaşında ?

Amanda Seyfried , 3 Aralık  1985 yılında  Amerika Birleşik  Devletlerinin  Pensilvanya  eyaletinde doğmuş ünlü bir aktristtir.  Ünlü aktrist Amanda  Seyfried, ailesinin  de  gösterdiği  destek  üzerine  çocukluk  yaşlarında medyaya  girmiş  ve  modellik  yapmıştır.  İlk kariyerine modellik ile başlamış  ve mesleki kariyerini  devamlı geliştirmiştir.

 

Amanda Seyfried ‘ın  babası eczacı ve annesi  de  tanınan bir terapisttir. Yine  ünlü  aktristin  bir Jeniffer Seyfried  adında bir  kız kardeşi  bulunmaktadır .  Daha öncelereri  çeşitli  filmlerde  yardımcı roller  oynayan Amanda Seyfried  mesleki  kariyerinin en büyük adımını  2004 yılında   Mean Girls ‘ de   oynadığı  Karen Smith rolünde atmıştır. Özel hayatı ile pek gündeme gelmeyen  Seyfried ,  geçtiğimiz yıllarda Alexander Skarsgård  , Dominic  Cooper , Ryan Phillippe , gibi isimlerler  birlikte  olmuş  son ilişkisinde  de anlaşmazlık sonucu ayrılmıştır.

 

Ünlü aktrist Amanda Seyfried son olarak Josh Hartnet ile aşk yaşamaktadır. Amanda Seyfried   genç  yaşına  rağmen  gösterdiği başarılar için  kendisine  oscar ödülü  verilmiştir. Dizilerinden birisi FOX tv de  yayımlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.