Andrey Arşavin Kimdir Kaç Yaşında ?

Andrey Arshavin; 29 Mayıs 1981 yılında Rusya’nın St. Petersburg kentinde dünyaya gelmiştir.  172 cm boyunda olan futbolcu 65 kg ağırlığındadır. Asıl adı Andrey Sergeyevich Arshavin olan oyuncu ikinci ismini pek kullanmamaktadır.  Küçükken futbola çok meraklı olduğunu gören aile çocuklarını alt yapıya yazdırmıştır.  Daha sonra başarılı olan futbolcuya teklifler gelmiştir ve 2000 yılında ilk kez profesyonel futbolcu olarak sahaya çıkmıştır. Profesyonel futbolcu olup sahada sol kanatta oynamak ve oyun kurucu mevkisinde görev almaktadır.

 

Rus Futbolcu Andrey Arshavin çok başarılı olmakla birlikte çok iyi de oyun kurmaktadır bu yüzden takımının bel kemiğidir. Rus futbolcu takımda 23 numara formasıyla oynamaktadır. Etkin futbol oynadığı yıllar ise 2000 ve günümüzdür. 2000 2009 yılları arasında Zenit St. Petersburg, 2009 2013 yılında Arsenal, 2012 yılında kiralık olarak Zenit St. Petersburg takımında oynamış daha sonra 2013’te imzalanan anlaşma ile günümüze kadarda halen Zenit St. Petersburg takımında forma giymektedir.

 

Başarılı futbolcuyu takımı başka takımlara kaptırmak istemediğini söyleyen yöneticiler Andrey Arshavin daha uzun süre bizimle sözlerini kullandı. Başarılı futbolcuya futbol hayatında başarılarının devamını diliyor ve özel hayatında mutluluklar diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.