Aras Özbiliz Kimdir Kaç Yaşında ?

Aras Özbiliz Bakırköy İstanbul’da 1990 yılında doğmuştur. Kendisi Hollanda ve Ermenistan uyruklu Tükiye doğumlu bir futbolcudur. Rusya Premier Ligi takımlarından birisi olan FK Spartak Moskova takımında forma giyer ve sağ açık ve forvet pozisyonunda oynuyor. 1998 yılında Jax’ın alt yapısına geçmiştir. 2008 yılında da Ajax ile 3 yıllık profesyonel bir sözleşme imzaladı. Forvet pozisyonundadır.

 

Aras Özbiliz altyapı kariyerini Hollan Ajax ta yapmıştır. 12 maçta 1 asist ve 1 gol yaptı. Avrupa Liginde Mancheste United ile oynanan maçlarda gerçek anlamda kendini göstermiştir. Hollanda ve Ermenistan vatandaşlıkları mevcuttur. Bu iki milli takım arasından Ermenistan milli takımında oynamayı seçmiştir. İlk maçına da Kanada karşısında çıkmıştır ve ilk golünü bu maçta Kanada’ya karşı atmıştır.

 

Aras Özbiliz 2012 yılında FC Kuban Krasnodar takımına transfer olacağını ve burası ile 2016 yılına kadar sözleşme imzalayacağını açıkladı. 11- 12 sezonunun başını geçirdiği ciddi sakatlıktan ötürü kaçırmıştır. Ancak geri kalan sezona başarı ile iyi devam etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir