Asena Kaç Yaşında ?

Asıl adı Onur Çakmak olan Asena  1977 yılında İstanbul’da doğmuştur. Aslen Rize asıllıdır. Gayrımeşru bir çocuk olarak dünyaya gelmiştir ve üç aylıkken annesi tarafından terk edilmiştir. Asena eğitim hayatında İstanbul’da Turizm ve Otelcilik Meslek Lisesi’ni bitirdikten sonra Marmara Üniversitesi Turizm ve Otelcilik bölümünü okumuştur. İstanbul Bilgi Üniversitesi Hotel Management bölümünde eğitimine devam etmiştir. Langueage and Culture Centre Mankenlik ve Zerafet okulunu da bitirmiştir.

 

Asena’nın sahneyle ilk tanışması 1995 yılında Mustafa Topaloğlu’nun yardımlarıyla olmuştur. Oryantal dans kariyerinde yıllarca İbrahim Tatlıses’in yanında çalışmıştır. Kendisi aynı zamanda İbrahim Tatlıses’le 4 yıl süren sansasyonel bir aşk yaşamıştır. Ayrılıkları da en az ilişkileri kadar olaylı olmuştur ve günlerce gündemde kalmıştır. Daha sonra iş adamı Serhat Fafal’la bir ilişkisi olmuştur.

 

Dans kariyeri dışında şarkıcılık ve oyunculuk alanında da çalışmalar yapan Asena’nın beş tane albümü bulunmaktadır.  Çarkıfelek yarışmasında 1.5 yıl hosteslik yapmıştır. Survivor, Buzda Dans, Benzemez Kimse Sana adlı yarışmalara katılan Asena gündemden düşmeyerek kendisinden sık sık bahsettirmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir