Aslı Hünel Kimdir?

Dizi oyuncusu Saruhan Hünel’in kardeşi olan Aslı Hünel, 1977 yılında haziran ayında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Sanatçı bir ailenin kızı olan Hünel, müzik hayatına Üsküdar musiki cemiyetinde adım attı. 14 yaşındayken şan dersi almaya başlayan yetenekli sanatçı, kısa sürede sesini güçlendirmeyi başardı. Sesinin ahenginin fark edilmesi ile genç yaşta fazlaca tanınan başarılı sanat müziği sanatçılarından biri olmayı başardı.

 

Arap asıllı bir anne ve Selanikli bir babanın iki çocuğundan biri olan Aslı Hünel, sanata yatkın bir aileye mensup. Abisi Saruhan Hünel’in korumasında bir genç kızlık dönemi geçiren genç sanatçı, abisinin rol aldığı setlere gitmeyi ve set havasını teneffüs etmeyi çok seviyordu.

 

Başarılı ses Aslı Hünel, 2013 yılında kist ameliyatı için gittiği hastanede kalp ritmi bozulduğu için ameliyat sonrası yoğun bakıma alındı. Milyonda bir ihtimalle oluşan bu sorunla karşılaşan Hünel, ameliyat için keyifli bir şekilde hastaneye gitmişti. Sanatçının bu zor anlarında aralarında sorun olan abisi Saruhan Hünel’de yanındaydı. Abisinin yanı sıra annesi ve diğer tüm akrabaları da hastanede sanatçının yanındaydı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir