Saba Tümer Kimdir ?

Türk gazeteci ve sunucu Saba Tümer, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Gazetecilik bölümünde eğitim almıştır. Okulunu bitirdikten sonra kısa bir süre SKY TV’de çalışan Tümer ardından diksiyon dersleri almaya başlamış ve sektöre ilk adımını bu şekilde atmıştır. NTV’de günlük haber kuşağında sunucu olarak görev yapan Tümer, Reha Muhtar’ın teklifiyle Show TV’ye transfer olmuştur. Show TV’de bir süre dış haberleri sunan Saba Tümer ardından SKYTURK’e transfer olmuş ve burada “Ne Var Ne Yok” isimli programın sunuculuğunu yapmıştır.

 

Show TV’ye Saba Tümer ile Bu Gece programıyla dönüş yapan Tümer, bu dönemde sempatik tavırları, gülüşü ve içten duruşuyla medyanın ilgi odağı olmuştur. Ardından “Haber Makinası”, “Lütfen Bu Konuya Girmeyelim”,  “Haberiniz Var mı?”, “Saba Tümer’le Bu Gece” ve “Yok Daha Neler” programlarında yer almıştır.

 

Saba Tümer sunuculuk kariyeri kadar özel hayatıyla da medyanın ilgisini çekmiştir. 2010 yılında kendisinden yaşça küçük olan dizi oyuncusu Berk Oktay’la  beraber olduğu dedikodularıyla gündemi uzun süre meşgul etmiş olan Tümer’in aynı zamanda renkli gece hayatı ve programlarında imza attığı gafları da sık sık magazin haberlerine malzeme olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir