Aurelien Chedjou Kimdir Kaç Yaşında ?

Aurelien Chedjeu 20 Haziran 1985 yılında Kamerun da doğmuştur. Futbola doğduğu kent olan Douala ‘da başlamıştır. Burada Samuel Eto’o, Carlos Kameni gibi pek çok ünlü futbolcunun yetiştiği Kadji spor akademisinde ilk futbol eğitimini almıştır. Daha sonra Aurelien Chedjeu İspanya ligi takımlarında Villareal alt yapısına kayıt olmuştur. Burada A takıma çıkmıştır. Ancak A takımda pek de iyi olmadığı için Fransa’nın yolunu tutmuştur.

 

Fransa da Pau Fc takımıyla anlaşmıştır. Fakat burada sadece 2 maçta forma giymiştir. Ardından bir diğer Fransa ligi takımı olan AJ Auxerre ‘ e transfer olmuştur. Burada 2 sezonda sadece 2 maça çıkabilmiştir ve 2006 senesinde FC Rouen takımına gitmiştir.

 

Burada kendini kanıtlayan Aurelien Chedjeu Lille FC kulübün dikkatini çekmiştir. 2007 senesinde Lille Aurelien Chedjeu’yu renklerine bağlamıştır. Burada da ilk sezonunda etkili olamayan Kamerunlu Futbolcu 2. Sezonunda Lille de yaşanan sakatlıklardan yararlanarak 30 maça çıkarak kendini tekrar kanıtlamıştır. Daha sonra Lille’de düzenli olarak ilk 11’de forma giyen Aurelien chedjeu kariyerinin zirvesine çıkmıştır. 2013 – 2014 sezonu başında 6.500.000 Euro bonservis bedeli karşılığında Galatasaray’a transfer olmuştur. Halen bu takımda forma giymektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir