Serdar Taşçı Kimdir Kaç Yaşındadır ?

Serdar Taşçı 24 Nisan 1987 yılında Almanya da doğdu. Futbola 6 yaşında Stuttgart alt yapısında başlayan Serdar taşçı gene bu takımda 2006 yılında Profesyonel futbolculuk kariyerine başladı. 18 yaşında alt yapıda Stuttgart takımında geleceği parlak bir futbolcu olarak dikkatleri üzerine çekti. Böylece genç takıma girmeyi başardı.

 

20 ağustos 2006 tarihinde Arminia Bielefeld karşısında Stuttgart formasıyla ilk kez Bundesliga maçına çıktı. Bu ligdeki ilk golünü de Dortmund’a atmıştır. Yavaş yavaş Stuttgart’a ilk 11’de yer bulmaya başlayan Serdar Taşçı bir süre sonra ilk 11’in değişmez isimlerinden oldu. Böylece Stuttgart’ın şampiyon olmasında ve Avrupa’da final oynamasın da büyük pay sahibi oldu.

 

Bunun yanı sıra Stuttgart’ın 2007-2008 yılında Şampiyonlar Liginde oynadığı bütün maçlarda forma giyme başarısı gösterdi. Serdar taşçı Stuttgart’a kaptanlığa kadar yükseldi. Tarihler 30 Ağustos 2013 yılını gösterdiğinde 3.600.000 Euro karşılığında Rusya ekibi Spartak Moskova’ya transfer oldu. Halen de bu takımda forma giymektedir. Türkiye Milli takımı ile Almanya Milli takımı arasında bir tercih yapmak zorunda olan Serdar taşçı tercihin Almanya’dan yana kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir