Aykut Özer Kimdir ?

1993’te Almanya’nın Hessen eyaletine bağlı Hanau şehrinde dünyaya gelen Türk kökenli Aykut Özer TSV Hanau 1860  forması altyapısında 7 yaşında futbola başladı. Daha sonra FSV Frankfurt takımının altyapısına giriş yaptı. Oradaki 1 yılının ardından Eintracht Frankfurt altyapısında futbol yaşantısına devam etti. Altyapıda geçirdiği 8 yıldan sonra gurbetçi futbolcu 2011 yılında A takıma geçiş yaptı. Ertesi yıl Eintracht Frankfurt II takımına yollandı. 2012-2013 sezonunda Eintracht Frankfurt takımının 1 maç kalesini VfL Wolfsburg maçına sonradan oyuna girerek korudu.

 

1.88 boyunda olan Aykut Özer  sağ ayağını kullanmaktadır.85 kg ağırlığındadır.Şu an takımında 32 numaralı formayı giymektedir.Şu ana kadar gösterdiği performansla istikrar yakalayabilmiş değil.

 

Milli takım tercihini Türkiye’den yana kullanan Aykut Özerçeşitli genç U17’den U21’e kadar tüm milli takımlarda toplam 42 maçta kalecilik yaptı.İlk milli maçına 2010’da Polonya karşısında çıkarken Türkiye o maçı 4-1’lik skorla kazanmıştır. Son milli maçı ise teknik direktör Abdullah Ercan önderliğinde Yunanistan U21 takımına karşı 2-1 lik mağlubiyet olarak kayıtlara geçti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir