Aylin Aslım Kimdir Kaç Yaşında Sevgilisi Kim ?

Bir yaşında iken Türkiye’ye taşınan, 1976 tarihinde Almanya’daki Lich kasabasında doğan Aylin Aslım; 1996 yılında İstanbul’da beş kızdan oluşan Zeytin adlı rock grubuyla müzik piyasasına giriş yaptı.

 

Türkiye’nin en özgün bayan rock şarkıcılarından olan Aylin Aslım; Süpersonik adlı elektronik altyapı parçalarından oluşan şarkılar söyleyen grubu kurarak büyük ilgi gördü. Gelgit adlı albümünün Senin Gibi ve Zor Günler adlı şarkılarıyla adını geniş kitlelere duyurdu. Fatih Akın’ın Duvara Karşı filminin soundtrack’inde Senin Gibi adlı şarkısıyla yer aldı. 2005 yılına gelindiğinde ise Aylin Aslım’ın müzikal anlamda farklı bir yönü ortaya çıktı. ‘’Gulyabani’’ adlı albümünde; eski Türk Sanat Müziği şarkılarının elektronik versiyonlarını dile getirdi. Teoman’ın rol adlığı Balans ve Manevra filminde ‘’Bazı Yalanlar’’ adlı şarkıyı yorumladı. 2008 yılında Rock Sınıfı isimli projede yer aldı.

 

Şebnem Ferah, Badem ve TNK ile düet yaptı. Coca Cola’nın Hayata Artı projesi için ‘’Başka Bir Dünya’’ adlı single’ı yayınladı.

 

Senin Gibi şarkısıyla müzik piyasasında önemli bir yer edinen şarkıcı, kliplerindeki masum güzelliğiyle de adından söz ettirmekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.