Aylin Aslım Kimdir ?

Aylin Aslım  14 Şubat 1975 tarihinde Almanya’da doğdu. 1 yaşındayken ailesiyle birlikte Türkiye’ye yerleşti. Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’ni bitirdi. Müziğe olan ilgisi ağır bastı ve kariyerini müzik üzerinde gerçekleştirmeye karar verdi.

 

1994 yılında İstanbul’da çeşitli mekanlarda cover parçalarla sahne alan Aylin Aslım 1996 yılında beş kızdan oluşan Zeytin adlı bir rock grubunda çalıştı. 1998 yılında rozy müzik Günleri’nde 2.’lik ödülü kazandı. Gelgit adlı ilk albümünü 2000 yılında çıkardı. Senin Gibi ve Zor Günler şarkıları albümden en çok dikkat çeken şarkılar oldu. 2005 yılında ikinci albümü Gülyabani’yi çıkardı. Teoman’ın Balans ve Manevra filminde oynadı ve film için Bazı Yalanlar şarkısını seslendirdi. Pek çok sosyal sorumluluk etkinliklerine katkıda bulundu.  2009 yılında Canını Seven Kaçsın isimli üçüncü albümünü çıkardı. 2013 yılında da Zümrüdüanka isimli albümü çıkardı.

 

Aylin Aslım, 2013 yılında Twitter’dan kendisin tehdit eden iki ayrı kişiye dava açtı. Ve bu davalar sonucunda trol tanımı ilk kez mahkemelerce tanınmış oldu. Aslım’ın bir aralar oyuncu Yiğit Özşener’le ilişkisi olduğu iddia edildi fakat sanatçılar bu haberi yalanladılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir