Selim Evci Kimdir?

Selim Evci 1975 yılınsa İstanbul’da doğdu. Maltepe ve Beykent Üniversitelerinde Sinema Bölümünü okudu. 2002 yılında kendisine ait İFSAK adlı kısa film atölyesi kurdu. Bu atölyede yaklaşık olarak 6 sene hizmet verdi. Burada bazı filmlerin yönetmenliğini yaptı. 2004 senesinde ise Akbank Kısa Film Festivali diye bir program çıkardı. Ve şu ana kadar da burada mesleki hayatını sürdürmektedir.

 

2006 senesinde Evci Film’i oluşturdu. 2008 yılında ise ilk uzun metraj filmi olan İki çizginin hem senaristliğini hem de yönetmenliğini yaptı. Ayrıca yine kurgusunu da kendisi oluşturdu.  Bu film 65. Venedik Film Festivalinde birçok filmin burada yarıştığı 23. Film eleştirmenleri haftası bölümünde büyük sükse yaptı.

 

Yine 2008 yılında Kısa film ders notları adlı bir kitap yayınladı. Selim Evci özellikle kısa film konusunda önemli bilgilere sahiptir. Selim Evci bazı dönemlerde çeşitli üniversitelerde de sinema dersleri verdi. Bunun yanında hoş sohbeti ve özelliklere gençlere karşı gösterdiği sıcak tavırlarla pek çok kesim tarafından çok sevilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir