Betül Demir Kimdir ?

Türk şarkıcı Betül Demir 25 Eylül 1980 İstanbul doğumludur. 5 kardeşi vardır. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde şan eğitimi almış, Sütçi İmam Üniversitesi opera bölümünü bitirdi. Albümlerindeki birçok şarkının söz yazarı aynı zamanda kız kardeşi olan Sude Bilge Demir’dir.  Terazi burcu olan sanatçı, 16 yaşında profesyonel müzik kariyerine başladı.

 

26 Mayıs 2006 yılında ilk albümü olan Ayrılığın El Kitabı isimli çalışmasını piyasaya çıkardı. Albümde Demir’e Aysel Gürel gibi usta isimler destek oldu. “Betül Demiremix” isimli remix albümünü, 2 Ağustos 2007’de çıkardı. “Süper” isimli albüm çalışmasında ise Betül Demir’e destek veren isimler bu kez Sezen Aksu, Fettah Can ve Sinan Akçıl oldu.

 

Betül Demir Kasım 2013’te çıkardığı Helalleşemedik isimli single çalışmasıyla büyük beğeni topladı. Şarkının hüzünlü bir hikayesi olduğunu açıklayan Demir, küs olduğu çok yakın bir kız arkadaşının vefatının ardından bu şarkıyı seslendirdiğini belirtti. Betül Demir arkadaşının vefatının ardından üzüntüden bir çeşit yeme bozukluğu hastalığı olan Blumia’ya yakalandığını ve süreci oldukça zor geçirdiğini açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.