Aylin Daşdelen Kimdir ?

Aylin Daşdelen 53 ve 58 kiloda yarışan bir Türk haltercidir. 2003 Avrupa Halter Şampiyonasında 3 dalda Avrupa rekoru kırmıştır. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor sporcusudur. 1982 yılında Yozgat’ta doğmuştur. Ekim 2004 yılında milli haltercilerden Aylin Daşdelen, Sibel Şimşek ve Şule Şahbaz Türk Milli Takımı Antrenörü Mehmet Üstündağ’ı taciz suçlaması ile mahkemeye vermiştir.

 

1 60 m boyunda ve 53 kilodur. 1999 yılından beri profesyonel olarak bu spor ile uğraşmaktadır. Koçu Nurcihan Gönüldür. 2011 yılında Paris’te 53 kilogram ile gümüş madalya almıştır. 2010 yılında yine 53 kilogram ile Antalya’dan gümüş madalya ile dönmüştür. 53 kiloda koparma dalında altın madalya kazanmıştır. Soğukkanlı ve sporculuğunda çok başarılı bir haltercidir. Çevik ve başarılı bir kadındır.

 

Aylin Daşdelen bir çok turnuvada ve yarışmada ülkemizi çok güzel temsil etmiştir.  Sporu aslda bırakmayı düşünmediğini belirtmiştir. Silkme ve koparmada altın madalyalar kazanmıştır. Ülkemizi çok iyi bir şekilde temsil etmektedir. Gurur duyulan sporculardan birisidir. Başarılı bir bayan haltercidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir