Bedük Kimdir?

20 Nisan 1983 tarihinde başkent Ankara’da öğretmen bir anne ile doktor bir babanın oğulları olarak dünyaya gelen Serhat Bedük, Bilkent Üniversitesi Grafik Tasarım bölümünde eğitimini burslu olarak sürdürdükten sonra başarı ile mezun olmuştur. Müziğe dair ilk adımlarını 2004 Ağustos’unda gerçek ismi olan Serhat’ı kullanarak çıkardığı “Nefes Almak Zor” adlı 12 parça içerek albümüyle attı. İlk albümünün çok da ilgi görmemesi sonrası 2007 yılında ağırlıklı olarak ingilizce şarkılardan oluşan “Even Better / Çok Kişilikli Gösteri” adlı albümünü bu sefer ismi yerine soy ismi olan Bedük’ü kullanarak müzik piyasasına sundu. Türkiye’de duymaya fazla alışkın olmadığımız tarzda yaptığı müzikler ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

2008 yılında üçüncü albümü “Dance Revolution” ile müzikseverlere yeniden merhaba diyen Bedük, bu albümünde yer alan “Automatik” adlı şarkısına çektiği klip ile adeta ülkede kolbastı akımının başlamasına öncü oldu. 2009 yılında bir dondurma firmasının reklamı için hazırladığı şarkı çok beğenilince, şarkıyı “Gel Aşka – Remixes” adında single albüm ile dinleyicileriyle buluşturdu.

10 Şubat 2010 tarihinde çıkardığı, 12 parçadan oluşan “Go” adlı dördüncü stüdyo albümü, Bedük’ün Avrupa ülkelerine açılmasında önemli bir yer tutmaktadır. Bu albüm Bedük’e en iyi albüm kategorisinde 24. Uluslararası Tüketici Zirvesi ödülü kazandırdı. Ertesi yıl çoğunluğu “Go”  adlı dördüncü stüdyo albümünde yer alan şarkıların remix versiyonunda oluşan ve ekstradan üç yeni parçanın yer aldığı “Ful” adlı beşinci stüdyo albümüyle müzik marketlerdeki yerini aldı. Bu albümünde yer alan “Disco Breaker” adlı parçasına, üniversitede mezun olduğu bölümünde öğrendiği bilgilerden de yararlanarak, interaktif bir klibe imza attı.

Bedük’ün sol albüm çalışması ise 2013 yılının Ocak ayında piyasaya sürdüğü “Overload” adlı albümü oldu. Zehra Bedük ile evli olan Serhat Bedük, bu evlilikte 2009 yılında dünyaya gelen Kerem adında bir erkek çocuk babasıdır. Ünlü müzisyenin menajerliğini de eşi Zehra Bedük üstlenmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir