Bengü kimdir?

2 Nisan 1979 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Bengü Erden, müziğe de İzmir Devlet Senfoni Orkestrası’nda merhaba dedi. Çeşitli müzikallerde yer almasının yanı sıra şan dersleri aldı. 1998 yılında katıldığı bir şarkı yarışmasından ikinci olarak çıktı. Bir dönem ATV ekranlarında yayınlanan bir magazin programının sunuculuğunu üstlenen Bengü, profesyonel anlamda müzik kariyerine Kenan Doğulu’nun vokalistliğini yaparak başladı.

Kenan Doğulu’dan gelen albüm teklifi üzerine 2000 yılında ilk albümü “Hoşgeldin” ile müzik piyasasına giriş yaptı. 10 parçadan oluşan albümün yapımcılığını Ozan Doğulu üstlenirken, albümde Kenan Doğulu, Şehrazat ve Yıldız Tilbe gibi önemli isimlerin parçaları bulunuyor. Çalıştığı önemli isimler ve sempatik tavırlarıyla dikkat çeken Bengü 2005 yılında ikinci albümü “Bağlasan Durma” ile adından söz ettirmeye başladı. Bu albüm ile 52 bin gibi bir satış rakamına ulaşmayı başardı. Bu albümün ardından 2007 yılında çıkardığı “Taktik” adını verdiği albümünün çıkış parçası “Korkma Kalbim” ile MÜYAP ödülüne layık görüldü. 2008 yılında müzikseverlerin beğenisine sunduğu “Gezegen” adlı albümü ile yaza damgasını vurdu. Bu albümde ise Serdar Ortaç ve İlhan Şeşen gibi önemli isimlerin desteğini arkasına aldı.

Ertesi yıl çıkardığı “İki Melek” adlı 11 şarkılık albümü ile satış rakamlarında 200 binli rakamlara ulaşan Bengü, bu albüm ile belli başlı müzik marketlerde en çok satanlar listesine girmeyi başarmıştır. 2010 yılında “Sırada Sen Varsın”, 2011 yılında “Dört Dörtlük”, 2012 yılında “Anlatacaklarım Var” adlı albümleriyle hayranlarına merhaba diyen Bengü’nün son albüm çalışması ise 2013 yılının Kasım ayında müzik marketlerde yerini alan “Saygımdan” adlı single albüm olmuştur.

Müzik dışında başka alanlara da ilgi duyduğunu ve 2007 yılında katıldığı “Bak Kim Dans Ediyor” adlı yarışmada birinci olma başarısı ile kanıtlayan Bengü 2013 yılının Haziran ayında bir konser dönüşü şöförünün kullandığı araçla trafik kazası geçirmiş, kaza sonucunda Bengü’nün koruması hayatını kaybetmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir