Bergüzar Korel Kimdir?

Bergüzar Korel ; 2 Eylül 1982 yılında İstanbulda doğmuş Türk oyuncu ve sunucudur. Eğitim hayatı bir hayli başarılı geçen Bergüzar Korel , Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarında Tiyatro bölümünden mezun oldu. Televizyon hayatı dizi filmlerde aldığı ara  rollerle başladı. 2009 yılında yönetmenliğini Murat Şekerin yaptığı Aşk Geliyorum Demez adlı sinema filminde rol aldmış ve  gişe rekorları kırmıştır.

 

Rol aldığı sinema filminde karakterin arapça konuşuyor olması onu oldukça zorlamasına rağmen bir hayli başarılı bir şekilde oynamış ve yıldızı parlamaya başlamıştır. Sanatçı  ünlü oyuncu Halit Ergenç ile evlenmiş ve bir çocuğu olmuştur. Bergüzar Korel ; aynı zamanda birçok reklam filminde oynamıştır.

 

Gösterdiği başarılar sayesinde bir çok ödüle layık görülmüştür. Sanatçı aynı zamanda Cesur Kızlar adlı sinema filminde seslendirme yapmıştır. Çeşitli projelerde yer alan Bergüzar Korel ; kariyeri oldukça başarılı bir oyuncudur. Yıldız çeşitli dizilerde rol almış ve her fırsatta kalıcı olmak istediğinin ve yaptığı işi oldukça sevdiğinin altını çizmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.