Berke Üzrek kimdir?

Berke Üzrek ; 29 Eylül 1979 tarihinde İstanbul ‘ da doğmuş Türk tiyatro , sinema ve dizi oyuncusudur.

Profesyonel oyunculuğa ilk başta akranları ve ailesinin isteğiyle attı. Türkbank Çocuk Tiyatrosunda oynamaya başlayan Berke Üzrek , sonrasında bir dönem Müjdat Gezen Sanat Merkezinde eğitim aldı. Tiyatro hayatından televizyona geçişi Gurbetçiler adlı dizide oynamasıyla başlamıştır. Profesyonel oyuncu ,  sosyal problemlere değinen bir çok dizi ya da sinema filminde rol almıştır. 1 . 78 cm boyunda ve Terazi burcu olan Üzrek , Behzat Ç. Adlı dizide kendine has oyunculuğu ve sempatik tavırları ile oldukça dikkat çekmiş ve beğeni toplamıştır. Profesyonel oyuncu şu sıralar kadına şiddeti eleştiren bir sosyal sorumluluk projesine dahil olmuştur.

 

Televizyon kariyerine Gurbetçiler isimli dizide rol alarak başlamıştır. Hastayız isimli bir tiyatro eseri ileİstanbul’da ilk kez sahneye çıkmıştır. Behzat Çisimlidizide “Cevdet” rolü ile tanıdığımızbaşarılı oyuncu bu rolünü de çok gerçekçi ve harika oynamıştır. Büyük bir hayran kitlesi mevcuttur. Bu kitle özellikle son televizyon programlarının ardından artmıştır.

 

Berke Üzrek Behzat Ç Ankara Yanıyor sinema filminde rolünün olmadığını öğrenince üyük üzüntü yaşamış ve şok olmuştur. Bu filmde Erdal Beşikçioğlu, Fatih Artman, İnanç Konukçu, Berkan Şal, Nejat İşler, Serenay Sarıkaya ve Sanem Çelik oynamıştır. Hırsız Var, Martılar ve İstanbul, İçerdeki, Filler ve Çimen, Behzat Ç gibi projelerde yer almıştır.

 

Berke Üzrek ;  kariyerinde iyi bir yere doğru gitmektedir. Henüz dünya evine girmemiş olan oyuncu bu durumdan hiç de şikayetçi değildir. Toplumn sorunlarına sürekli değinen oyuncu , sorumluluklarını iyi bilen ve bunun içi gerekeni yapan nadir oyunculardandır.

 

Berke Üzrek başarılı bir tiyatrocudur ve televizyon yapımlarındaki oyunculukları da çok başarılıdır. Toplumsal sorunlara yer veren projelerde de yer almıştır. Düşünceli bir oyuncudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir