Bülent Ersoy Kimdir Biyografisi Kaç Yaşında ?

Bülent  Ersoy ,  9 Haziran  1952 tarihinde  İstanbul’ da doğmuş  ve kendisine ses profesörü ödülü verilmiş ve herkesin kendisine taktığı lakap olan diva lakabı ile tanınmaktadır. Bülent Ersoy , çok uzun yıllardır  gündemden  düşmemiş   sadece sesi ile değil  özel hayatı ve  diğer ünlü  sanatçılar ile yaptığı tartışmalar ile gündeme gelmiş bir sanatçıdır.

 

Kendisinin  ilk olarak tanınması  oyunculuk kariyeri ile gerçekleşmiştir. Cinsiyet operasyonu geçirmeden önce  bir çok filmde oynamış olan  Bülent Ersoy ilk olarak bu filmleri ile tanınmıştır.  Daha sonra kendisinin cinsiyet değiştirmiş olmasından dolayı  verdiği bir konserde  göğüslerini göstermesi istenmiştir. O da hiç beklenmedik bir şekilde göğüslerini göstermiş  ve bundan dolayı da mahkemelik olmuştur. Mahkemelik olduğu için bir süre yasaklanmıştır.

 

Son zamanlarda da  kendisinden çok daha küçük yaşta olan sevgilisi ile gündeme gelmiş ve geçtiğimiz yıl bir yarışma programında jüri olmuştur. Hiçbir şekilde gündemden düşmeyen Bülent Ersoy , günümüz de ise  Ajda Pekkan ile  girdiği bir münakaşa ile devamlı kamera karşısına çıkmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.