Bulut İynemli Kimdir Kaç Yaşında ?

25 Ağustos 1990 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Aras Bulut İynemli, sanat ile yakından ilgili olan bir aile içerisinde büyümüştür. Ağabeyi tiyatro, ablası ise ses sanatçısı olan Aras Bulut İynemli, lise eğitimini Beşiktaş Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır. Halen daha İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak Mühendisliği Bölümü’nde öğrenci olan Aras Bulut İynemli, bir cips markasının reklam yüzü olarak ilk kez televizyonlara merhaba dedi. Reklamlarda sergilediği performans ile yönetmen Zeynep Günay Tan’ın dikkatini çekmeyi başaran Aras Bulut İynemli, bir dönem Kanal D ekranlarında fırtına gibi esen “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” adlı dizinin deneme çekimlerine davet edildi. Deneme çekimlerde başarılı olunca “Öyle Bir Geçer Zamanki” dizisinin kadrosuna dahil olmayı başaran Aras Bulut İynemli, bu dizide “Mete” adında bir karakteri canlandırmıştır.

“Mete” karakteriyle canlandırdığı bir çok sahnede adından söz ettirmeyi başaran İynemli, “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” dizisinin çekimlerinin sona ermesinin ardından 2013 yılının Mart ayında vizyona giren “Mahmut ile Meryem” adlı filmde başrol oyuncusu oldu. Fakat “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” dizisinde sergilediği performans ile kendisinden yüksek beklenti içerisinde olan seyirciyi “Mahmut ile Meryem” filmindeki performansıyla hayal kırıklığına uğrattı.

Aras Bulut İynemli’nin yer aldığı son proje, Kanuni Sultan Süleyman’ın oğlu Sarı Selim’i canlandırdığı, Star TV ekranlarında yayınlanan Osmanlı Dönemi’ni konu alan “Muhteşem Yüzyıl” adlı dizi olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.