Can Bonomo Kimdir Kaç Yaşında ?

16 Mayıs 1987 İzmir doğumlu olan Can Bonomo İzmir doğumludur. Yahudi bir ailenin çocuğu olan Can Bonomo henüz sekiz yaşında iken gitar çalmaya başlamış, İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü’nde okumuştur.

Number1 FM ve Radyo Klas gibi radyo kanallarında radyoculuk ve sunuculuk yapmıştır. Bir süre sonra da kendi adını verdiği Can Bonomo Show isimli programı sunmaya başlamıştır. İlk dizi projesi ise Seray Sever’in imzasını taşıyan ve SHOW TV ekranlarında yayınlanan +18 isimli gençlik dizisi olmuş, bu dizide Aysun Kayacı ile birlikte başrolü paylaşmıştır.

 

Can Saban’ın yapımcılığını üstlendiği Meczup adlı ilk albümü Ocak 2011 yılında müzik piyasasıyla buluşmuş ve albümün yayınlanmasından kısa süre sonra kendisine ait bir hayran kitlesi yaratmıştır. Hemen ardından 2012 Aralık ayında Aşktan ve Gariplikten isimli ikinci albümünü yayınlamıştır.

 

2012 Eurovision Şarkı Yarışması’ında ülkemizi temsil etmiştir.’’ Love Me Back’’ adlı şarkısıyla final gecesine 112 puan toplayarak yarışmayı yedinci olarak tamamlamıştır. 8. Radyo Boğaziçi Müzik Ödülleri’nde En İyi Çıkış Yapan Sanatçı seçilmiştir.

 

Yalan Dünya isimli sevilen komedi dizisinde konuk oyuncu olarak rol alan Can Bonomo’nun adı Berrak Tüzünataç’ın ardından fotomodel Selma Merter ile anılmıştır.

Yorum

Yorum Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.