Yılmaz Vural Kimdir Kaç Yaşında ?

Yılmaz Vural; 1 Ocak 1953 tarihinde Adapazarı’da dünyaya gelmiştir. Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümünden mezun olmuş ve ardından Almanya’da Köln Spor Akademisini bitirmiştir. Futbol kariyerine amatör olarak 1970 – 1974 yıllarında başlamıştır. 1974 – 1975 yıllarında 2. Lig’te Sivasspor takımında profesyonel futbol kariyerine başlamıştır. 1979 yılında 3. Lig’te Ankara Demirspor’da profesyonel futbol kariyerini sonlandırarak antrenörlüğe başlamıştır.

Yılmaz Vural, teknik direktörlük kariyerine ilk olarak 1986 – 1987 sezonunda Malatyaspor’da Özkan Sümer’in yardımcısı olarak başlamıştır. Malatyaspor, üst üste 4 maç kazanarak ligin en dikkat çeken takımlarından biri olmuştur. Şampiyonluğu elde edemeseler bile takımın tarihinde o zamana kadar ki en büyük başarısını elde etmişlerdir. Teknik direktörlük hayatında 3 kez yılın antrenörü seçilen, 2 kez kupa finali oynayan, bir kez lig üçüncülüğü elden eden Yılmaz Vural başarılarıyla olduğu kadar neşeli bir insan olmasıyla da Türk futbolunun en sevilen ve vazgeçilmez isimlerinden biri olmuştur.

Günümüzde Mersin İdman Yurdu takımında teknik direktörlük yapan Yılmaz Vural’ın evli ve 3 çocuk babası olduğu biliniyor. Futbol kariyeri dışında antrenörün bir kaç oyunculuk deneyimi vardır ve bazı reklamlarda oynamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.