Beste Bereket Kimdir Kaç Yaşında ?

Beste Bereket 2 Temmuz 1982 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Babası bir dönem amatör olarak müzikle ilgilenmiştir ve 1978 yılında Eurovision şarkı yarışması elemelerine katılmıştır. Annesi güzellik uzmanlığı yapmaktadır. Bir erkek kardeşi vardır. İlk sahne deneyimini Müjdat Gezen Sanat Merkezinde gerçekleştirmiştir. Fenerbahçe Süper Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümünü kazanan Bereket konservatuar istediği için kaydını yaptırmamış ve bir sonraki denemesinde Mimar Sinan Üniversitesi’nin Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünü kazanmıştır.

 

Pek çok film ve dizi projelerinde oynayan Beste Bereket, 2005 yılında Antalya Altın Portakal Film Festivali ve Sadri Alışık Sinema Ödüllerinde en iyi kadın oyuncu ödülünü almıştır. İki Süper Film Birden, Kayıp, Beş Şehir filmlerindeki oyunculuğuyla dikkat çeken Bereket, Parmaklıklar Ardında ve Leyla ile Mecnun gibi reytingi yüksek dizilerde de rol almıştır.

 

Leyla ile Mecnun dizisindeki rol arkadaşı Ezgi Asaroğlu ve sevgilisi Ushan Çakır arasındaki çıkan kavgada azmettirici olarak suçlanan Beste Bereket diziden kendi isteğiyle ayrılmıştır. Ayrıca Sürmanşet adlı tiyatro oyununda rol gereği Dolunay Soysert ile öpüşmesiyle de günlerce konuşulan Bereket 2011’den beri TRT1’de Kaba Kurgu programının sunuculuğunu yapmaktadır.

 

Teoman Kumbaracıbaşı ile Ortak Kraft isimli bir stüdyo kurmuştur. Sinema programı Kaba Kurgu’nun sunuculuğunu yapmaktadır. Türev filmi ile Antalya Altın Portakal Film Festivali en iyi kadın oyuncu ödülünü almıştır. Aynı zaman da Sadri Alışık Sinema ödülleri en iyi kadın oyuncu ödülü de kendisine layık görülmüştür. Şu an da ise Atılay Uluışık ile birlikte Doksanlar dizisinde oynamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.