Tuğba Özerk Kimdir Kaç Yaşında ?

Tuğba Özerk, 1980 yılının Haziran ayının 4’ünde İzmir’de dünyaya gelmiştir. Ortaokula kadar özel okullarda eğitimini tamamlayan Özerk, bunların ardından müzik eğitimi alması için devlet konservatuarına gitmiştir. Henüz 7 yaş gibi çocuk yaşlarda TRT ve İzmir Devlet Konservatuarı’nda çocuk korolarında eğitim almaya devam etmiştir.

 

Tuğba Özerk, daha 11 yaşında geldiğinde ise Sezen Aksu tarafından keşfedilmiş ve ardından kendisinin geri vokalinde çalışmalara başlamıştır. Aynı zaman içerisinde ise eğitimini de almayı sürdürmeyi ihmal etmemiştir. Bütün bunların ardından 2002 yılında Büyük Yetenek unvanını, TRT’de yayınlanan bir müzik programında solo olarak seslendirdiği ve Sezen Aksu ile de vokal yapması ile beraberinde kazanmıştır.

 

Tuğba Özerk bu zamana kadar toplamda 4 albüm çıkarmıştır. İlkini aynı zamanda solo albümüdür ki adı Dün Gibi albümünü 2003 yılında piyasaya çıkarmıştır. Ardından 2005 yılında kendi ismini taşıyan albümünü piyasaya çıkarmıştır ve Lo Lo Lo şarkısı ile Altın Kelebek ödülüne layık görülmüştür. Ardından da 2007 yılında Yıkıldı Duvarlarım, 2009 yılında Aşkın Her Hali albümlerini piyasaya çıkarmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir