Cansu Dere Kaç Yaşında? Kimdir?

14 Ekim 1980 tarihinde dünyaya gelen Cansu Dere, eğitim hayatına İzmir’de başladı. Lise eğitimini de İzmir’de tamamlayan Cansu Dere, İstanbul Üniversitesi’nin Arkeoloji Bölümü’nü kazandı fakat okulunu yarıda bırakarak mankenliğe yöneldi. 2000 yılında televizyon kanalı Kanal D’nin düzenlediği güzellik yarışmasında üçüncü olan Cansu Dere’nin profesyonel mankenlik hayatı o günden sonra başladı.

Mankenlik kariyeri boyunca Arzu Kaprol, Cengiz Abazoğlu, Hakan Yıldırım ve Ümit Ünal gibi ünlü modacıların defilelerinde boy gösterdi. Türkiye’deki başarılarına Fransa’nın başkenti Paris’te katıldığı organizasyonlarla başarı kattı. Paris’te düzenlenen çeşitli defilelerde mankenlik yapmanın yanı sıra, ünlü fotoğrafçılarla çalışma şansı elde etti.

Televizyonlara 2000 yılında sunuculuğunu yaptığı “Çocuk ve Müzik” adlı programla merhaba diyen Cansu Dere, bu programın ardından 2004 yılında ekranlarda yayınlanan “Türkiye’nin Yıldızları” adlı yarışma programının sunuculuğunu üstlendi.

Cansu Dere’nin ilk oyunculuk deneyimi ise 2004 yılında yayınlanan “Metro Palas” adlı dizi ile oldu. Fakat bu dizi beklenen ilgiyi görmedi. Cansu Dere’nin büyük çıkış yakalamasına vesile olan dizi 2006 yılında ATV televizyonlarında yayınlanan “Sıla” adlı dizi oldu. Cansu Dere, bu dizinin başrolünü Mehmet Akif Alakurt ile paylaşmıştır. “Sıla” dizisinin ardından Cansu Dere’nin yer aldığı çok konuşulan bir diğer dizi projesi ise 2009 yılında yine ATV’de yayınlanan “Ezel” adlı dizi olmuştur. Cem Yılmaz imzalı 2010’da vizyona giren “Yahşi Batı” adlı sinema filminde ise “Mary Lou” adlı bir karaktere hayat vermiştir. Dere’nin yer aldığı son TV projesi ise 2012 yılında kadrosuna katıldığı “Muhteşem Yüzyıl” dizisi olmuştur.

Kariyerinin yanında oldukça çalkantılı bir özel hayatı da olan Cansu Dere’nin ismi, Okan Bayülgen ve Cem Yılmaz gibi ekranların önemli isimleriyle anıldı. Özellikle Cem Yılmaz ile yaşadığı ilişki ve ilişkilerinin bitiminin ardından Cem Yılmaz’ın Cansu Dere’nin arkadaşı Ahu Yağtu ile dünyaevine girmesi magazin gündeminden uzun süre düşmedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir