Çelik Erişçi Kimdir ?

Genellikle soyadı bilinmeyen  ünlü sanatçı Çelik’in soyadı Erişçidir.  Çelik Erişçi  1966 yılında İstanbul’ da doğmuştur. Eğitimine de İstanbul’ da devam eden çelik   İstanbul Teknik Üniversitesinde  sosyal bilimler fakültesinden mezun olmuştur.  Müzik alanında başarılı olduğunu fark eden ünlü sanatçı yine sosyal bilimler fakültesini okuduğu  İTÜ ‘ de   Devlet konservatuvarına girmiştir.

 

Başarısı kısa süre içerisinde fark edilen  Çelik ,   1991 yılında Ercan Saatçi  ve  ünlü sanatçı  İzel ile bir araya gelerek , Sevgilerimle  isimli bir albüm ile piyasaya çıktılar.  Bir süre beraber  iş yaptıktan sonra , Çelik Erişçi  guruptan ayrılmak isteyip bireysel çalışacağını söyleyince  gurup  bir daha bir araya gelmemek üzere dağılmıştır.

 

Daha sonra Çeliğin kariyerinde en çok yükselmesini sağlayan şarkı , ah cicili kız şarkısı  olmuştur.  Çelik ,    gerek sanat hayatı olsun gerek   özel hayatı olsun  pek fazla  kamera karşısına çıkmamaktadır. Hakkında çeşitli iddialar  öne sürülen  Çelik , en son kamera karşısına çıktığında bunların hiç birini umursamadığını  dile getirmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir