Charlize Theron Kimdir?

7 Ağustos 1975 tarihinde Güney Afrika’nın Benoni şehrinde dünyaya gelen Charlize Theron, Fransız asıllı bir baba ve Alman asıllı bir annenin kızıdır. Henüz 6 yaşındayken bale eğitimi almaya başlayan Theron’un bale macerası, bir gün dizini incitmesi sonucu son buldu. Bir yol yapım firmasının işletmeciliğini yapan Charlize Theron’un anne ve babası bir gün bir tartışma yaşadılar. Aralarında geçen bu tartışma, Charlize Theron’un annesi Gerda’nın, babası Charles’i vurarak öldürmesiyle sonuçlandı. Bu olay yaşandığında Charlize Theron, 15 yaşında bir genç kızdı. Fakat Gerda Theron, nefs-i müdafaa sebebiyle haklı görülerek, herhangi bir cezaya çarptırılmamıştır. Modellik yaptığı sıralarda ise 16’lı yaşlarındaydı.

Charlize Theron’un ünlüler kervanına katılması da, hayatı gibi garip oldu. Bir gün bir banka çalışanı ile yaşadığı hararetli bir tartışma, oyuncu menajerliği yapan John Crosby’nin dikkatini çekmiş ve John Crosby, Charlize Theron’a kartvizitini bıraktı. Kartvizitte yer alan numarayı arayan Charlize Theron’un oyunculuk kariyeri bu sayede başlamış oldu. Charlize Theron 21 yaşındayken, 1996 yılında vizyona giren “2 Days in The Valley” adlı filmde “Helga Svelgen” adında bir karaktere hayat verdi. Ancak Charlize Theron için en büyük çıkış noktası; başrolünü Keanu Reeves ile paylaştığı 2001 yapımı “Kasımda Aşk Başkadır” adlı film oldu. Bu filmle adını duyurmayı başaran Charlize Theron’un yer aldığı 2003 yapımı “Cani” adlı filmde gösterdiği performans, Theron’a en iyi kadın oyuncu dalında Oscar ödülünü kazandırmıştır.

Son olarak 2012 yılında vizyona giren “Prometheus” adlı filmde “Meredith Vickers” adlı bir karakteri canlandıran Charlize Theron, 2011’de Jackson adını verdiği bir erkek çocuk evlat edinmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.