Christian Bale Kaç Yaşında? Kimdir ?

30 Ocak 1974 tarihinde İngiltere’de dünyaya gelmiştir. Tam adı Christian Charles Philip Bale’dir. Christian Bale, ekranlara henüz 12 yaşındayken 1986 yılında yayınlanan “Anastasia: The Mystery of Anna” adlı TV filmi canlandırdığı “Alexei” karakteri ile merhaba demiştir.

1987 senesinde “Güneşin İmparatorluğu” adlı filmde yer almak için başvuran 4000 çocuk içerisinden seçilen Christian Bale, bu filmde şımarık bir çocuğu canlandırmıştır. Bu film Bale için bir dönüm noktası olmuştur ve ona en iyi çocuk oyuncu ödülünü getirmiştir. Kendisi ile yapılan bir röportajda, bu filmden kazandığı para ile satın aldığı hayallerindeki dağ bisikleti ile çok mutlu olduğunu söylemiştir. 1990 yılında ise Robert Louis Stevenson’ın romanından uyarlanan “Define Adası” adlı bir televizyon dizisinde “Jim Hawkins” karakterine hayat vermiştir.

2000 yılında vizyona giren “Amerikan Sapığı” adlı filmde başrol oyuncusu olan Christian Bale, bu filmde sergilediği performans ile en iyi erkek oyuncu ödülüne layık görülmüştür. 2005’te “Batman Başlıyor” adlı film ile tüm dünya genelinde çok sayıda hayran kitlesi kazandı. Bu filmin baş kahramanı Batman’i, Christian Bale canlandırmıştır ve bu film ile de en iyi erkek oyuncu ödülü ile en iyi süper kahraman ödülü kazanmıştır. 2009 yılında “Terminatör” filminin 4. serisinde yer alan Christian Bale’nin yer aldığı son film projesi “Batman” filminin devamı olan 2012 yapımı “Kara Şövalye Yükseliyor” olmuştur.

Christian Bale’nin, Sandra Blažić ile 2000 yılından günümüze kadar gelmiş mutlu bir evliliği vardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir