Christina Hendricks Kimdir ?

Christina Hendricks 3 Mayıs 1975 Tennessee doğumlu ünlü Amerikan aktristir. Mad Men adlı ünlü Amerikan dizisindeki başarılı rolüyle Emmy Ödülleri’ne aday gösterilmiştir. Esquire adlı bir derginin okurları tarafından düzenlenen bir anket neticesinde ‘’dünyanın en seksi’’ kadını seçilmiştir. Yine aynı dergi tarafından 2010 yılında En İyi Görünümlü Amerikan Woman seçilmiştir.

 

Christina Hendricks oyunculuk kariyerine Twin Falls adlı çocuk müzikal tiyatro yapımlarında rol alarak başlamıştır. 18- 27 yaşları arasında bir dönem modellik yapmıştır. Bayan Match, Tru Calling, Without a Trace, Las Vegas isimli dizilerde rol almış; Big Time ve Mahkeme dizilerinde ise konuk oyuncu olarak oynamıştır.

 

Bir kadın için en ideal şekle sahip olarak yaratılan ünlü ve güzel oyuncu Christina Hendricks; İngiliz Eşitlikler Bakanı tarafından ‘’kum saati figürü’’ modeli olarak seçilmiştir. Aksiyon- gerilim filmi Drive’da da rol alan Christina Hendricks; Marilyn Monroe’dan sonra şehveti ve güzelliğiyle ‘’Hollywood’ın yeni sihirbazı’’ seçilmiştir.

 

Akordeon da çalan güzel oyuncu Christina Hendricks 11 Ekim 2009 tarihinde kendisi gibi oyuncu olan aktör Geoffrey Arend ile evlenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.