Cumali Bişi Kimdir Kaç Yaşında ?

1993’te Gebze’de dünyaya gelen Çaykur Rizespor’lu futbolcu Cumali Bişi Darıca Gençlerbirliği forması altyapısında 12 yaşında futbola başladı. Orada geçirdiği 2 yıldan sonra Beşiktaş’a transfer oldu. 2012 yılına kadar Beşiktaş’ta kaldı ve bu süre zarfında 2 resmi maça çıktı. Beşiktaş’ta son yılı şu anki takımı Çaykur Rizespor’a kiralandı. 2011’den beri Çaykur Rizespor için oynamaktadır. Takımıyla 2016 yılına kadar sözleşmesi bulunmaktadır.

 

1.73 boyunda olan Cumali Bişi’nin  pozisyonu ön libero. Ortasahanın ortasında da görev yapabiliyor, aynı zamanda saha içerisindeki agresif yapısıyla dikkat çekiyor. En zayıf yönü güç olarak göze çarpıyor.68 kg ağırlığında ve sağ ayağını kullanıyor.Beşiktaş’ta 22 numaralı formayı giyerken şu an 21 numarayla sahada boy göstermektedir.Şu ana kadar gösterdiği performansla dikkat çekmeyi başarmış olsa da istikrar yakalayabilmiş değil.

 

Cumali Bişi’nin Milli takım kariyerine bakılınca  Türkiye için çeşitli genç takımlarında oynamıştır. 2012’den beri U20 kadrosuna çağrılmaktadır. Euro 2016 için A milli takıma çağrılıp çağırılmayacağı Fatih Terim’in elinde.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir