Salih Uçan Kimdir ?

Salih Uçan Marmaris Belediyespor altyapısında futbol oynamaya başlayan futbolcudur. 2008 senesinde Bucaspor altyapısına transfer olmuştur. 2010 yılında as takıma yükselmiştir. Ardından profesyonel futbol kariyeri başlamış ve hep yükselen bir performans grafiği ile tüm dikkatleri üzerine çekmiştir. Şu an Fenerbahçe kulübünde oynar. Pozisyonu Orta Sahadır. Numarası kırk sekizdir.

 

Salih Uçan 2012 yılında Fenerbahçe’ye transfer olmuştur. 24 maçta 3 gol başarısı bulunur. 16 Kasım 2013 Türkiye – Kuzey İrlanda hazırlık maçında oyuna girerek A Milli olmuştur. Fenerbahçe-FC Viktoria Plzeň 2013 yılında oynanan maçta Fenerbahçe’nin ilk golünü atmıştır. Henüz 20 yaşındadır buna rağmen mükemmel bir yeteneği ve profesyonel bir kariyeri vardır. Kariyerine profesyonel olarak 2010 senesinde Bucaspor ile başlamıştır. 2017 yılına kadar Fenerbahçe ile sözleşmelidir. Başarılı bir futbolcudur.

 

Salih Uçan 1994 yılında Muğla’da doğmuştur. Sarı lacivert renklerini başarı ile temsil eden futbolcu küçük yaşına rağmen harika başarılara imza atmıştır. Yetenekli ve çevik bir sporcudur. Fenerbahçe maçlarında çok büyük performans gösterir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.