Cumhur Yakut Kimdir Neden Suçlu ?

Cumhur Yakut; 1951 senesinde dünyaya gelmiş ve polis kayıtlarına göre Amerika Birleşik Devletleri’ nin hazırlamış olduğu uyuşturucu satıcıları listesinde dört numara da yer almaktadır.

 

Kendi camiası içerisinde babaların babası olarak bilinen Cumhur Yakut; 13 yıldır dünya genelinde aranmaktadır. Büyük , uyuşturucu kaçakçısı ve baronlarından biri olan Cumhur Yakut , İstanbul Emniyeti’ nin holywood sahnelerini andırmayan operasyonu ile ele geçirilmiştir. Yakut geçtiğimiz aylarda Türkiye’ ye giriş yapmıştır. Bunu haber alan Narkotik Suçlarla Mücadele ekibi onun Değirmendere de ki  villasında olduğunu tahmin etmiştir. Özel harekat ve bir de helikopter ile kısa zamanda evi kuşatmışlardır. Durumu kısa sürede fark eden uyuşturucu babası; yalnız olduğundan dolayı çatışmaya girememiş ve evinin bahçesine açılan penceresinden atlamıştır. İki bacağı da kırılmıştır. Böyle büyük bir patrona yakışmayan bir şekilde kıskıvrak ele geçirilen Cumhur Yakut, ambulansla apar topar hastaneye götürülmüştür.

 

Cumhur Yakut; evinde iki tane ruhsatsız silah bulunmuştur. Yakalandığı andan itibaren sağlık durumu git gide kötüleşmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.