Mine Tugay kimdir? Kaç yaşında?

28 Temmuz 1978 doğumlu olan güzel oyuncu Mine Tugay babasının görev yeri sebebiyle Konya’da doğmuştur. Lise öğrenimi yine bu şehirde Yeni Levent Lisesi’nde bitirmiştir.

 

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Oyunculuk Bölümü mezunu olan Mine Tugay; Masal Gerçek Tiyatrosu’nda oynadığı ‘’Büyük Kulaklı Küçük Ayı’’ adlı oyun ile oyunculuğa ilk adımını atmıştır.

 

Mezun olduktan sonra Semaver Kumpanya’da isimli tiyatro oyunlarında oynamaya başlamıştır. Gülbeyaz, Adı Aşk Olsun, Aliye, Benden Baba Olmaz, Kapalı Çarşı, Behzat Ç Bir Ankara Polisiyesi gibi dizilerde yer almış; Yalan Dünya ve Beşer Beşer adlı komedi dizilerinde konuk oyunculuk yapmıştır.

 

Bahçeşehir Üniversitesi Oyunculuk lisansını tamamlarken Aliye dizisinde rol alan güzel oyuncu Mine Tugay; Eti Çay Keyfi, Anadolu Bank, Bosch gibi firmaların reklam yüzü olmuştur. Behzat Ç Bir Ankara Polisiye’sinde Narkotik Başkomiser Suna karakteriyle karşımıza çıkan oyuncu, Öyle Bir Geçer Zamanki’deki muhteşem oyunculuğuyla yapımcıların dikkatini bir kez daha üstüne çekmeyi başarmıştır. Star TV ekranlarında yayınlanan Med Cezir adlı dizide Ender Serez adlı karakterle ekranlarımıza gelmekte oyunculuğu ve güzelliği ile bir kez daha bizleri büyülemektedir.

 

Karatavuk adlı tiyatro oyunundaki rolüyle 2009 Afife Jale Tiyatro Ödülleri’nde yılın en başarılı kadın oyuncusu seçilmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir