Mustafa Sarıgül Kimdir Kaç Yaşında ?

 

Mustafa Sarıgül ,  15 Kasım 1956 yılında  Göngören’ de doğmuştur. Son yıllarda adını medyadan sıkça duyduğumuz Sarıgül , 1999 yılından  2014 yılına kadar Belediye başkanlığı yapmıştır. Aynı zamanda  alanında başarlı bir iş adamıdır. Sarıgül Şişli belediye başkanlığından sonra ,    geçtiğimiz günlerde yapılan yerel seçimlerde  belediye başkanlığı adaylığını , İstanbul Büyükşehir Belediyesine koysa ‘ da pek bir  fark olmadan , seçimi Kadir  Topbaşın gerisinde tamamlamıştır.

 

Mustafa Sarıgül , sadece  bürokrat ve iş adamı değil , aynı zamanda  kalemi sağlam bir yazardır da. Kendisini tanımlayacağı ve yaşadığı hayatı  anladan  Ne Bir Eksik Ne Bir Fazla adında  bir kitabı bulunmaktadır. Bununla birlikte iki kitabı daha vardır.

 

Mustafa Sarıgül iki defa evlilik yapmıştır. Evlendiği ilk eşi yine kendisi gibi millet vekili olan Abdurrahman Köksaloğlunun tek kızıdır.  İlk eşinden Abdurrahman Emir adlı bir çocuğu bulunmaktadır. Eşi 1985 yılında vefat etmiştir.  İlk eşinin vefatından sonra  Aylin Kotil ile  8 yıl sonra evlenmiştir. Aylin Kotilden de bir çocuğu bulunan  Mustafa Sarıgül 2008 yılında  Aylin Kotilden boşanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir