Demet Akalın Kimdir?

23 Nisan 1972 tarihinde Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde dünyaya gelen Demet Akalın, ilkokul ve lise eğitimini memleketi Gölcük’te tamamladı. Başarılı bir eğitim dönemi geçirmesine karşın üniversite sınavında başarı sağlayamayınca annesinin de desteği ile mankenlik dersleri almaya başladı ve Neşe Erberk Model ve Oyunculuk Ajansı’na kayıt oldu. Mayo güzeli seçilen Demet Akalın, modellik kariyerinin zirvesinde iken gazinolarda şarkılar söyleyerek sesini belli bir kesime duyurup, olumlu eleştiriler alınca, albüm çıkarma kararı aldı.

15 Ekim 1996 tarihinde “Sebebim” adını verdiği ilk albümünü çıkaran Demet Akalın, bu albümü ile ülke çapında 110.000 gibi bir albüm satış rakamına ulaştı. Albümüyle ilgili çoğunlukla olumlu eleştiriler alan Demet Akalın, tamamen müzik kariyerine yoğunlaşabilmek adına mankenlik kariyerine son verdi.  O dönemlerde İbrahim Kutluay ile magazin gündemine bomba gibi düşen bir ilişki yaşayan Demet Akalın, İbrahim Kutluay ile nikah masasından döndü ve bu büyük aşk sona erdi. İbrahim Kutluay ile olan ilişkisinin sona ermesinin ardından, 30 Mayıs 2003 tarihinde ise “Unuttum” adlı ikinci stüdyo albümünü çıkaran Demet Akalın’ın albümdeki bazı parçaları İbrahim Kutluay’a ithaf ettiği sanılıyor. 2004 yılında “Banane”, 2006 yılında “Kusursuz 19”, 2008’de “Dans Et”, 2010 yılında “Zirve”, 2012 yılında “Giderli 16” adını verdiği, bugüne kadar toplam 7 albüm çıkaran Demet Akalın, 2005 yılından bu yana çok sayıda ödüle layık görüldü. Akalın, son olarak “Giderli 16”  adlı son albümünde yer alan “Nasip Değilmiş”  adlı parçası için eşi Okan Kurt ve Özlem Yıldız ile kamera karşısına geçti.

Okan Kurt ile evli olan ve şimdilerde bir kız çocuk bekleyen Demet Akalın, gelecek sene doğum gününde “Rekor” adını verdiği albümü ile dinleyenlerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir