Deniz Barut Kimdir Biyografisi ?

Deniz Barut 29 Mart 1983 yılında Denizli’de dünyaya gözlerini açmıştır. Günümüz (2014) yılına göre otuz bir yaşındadır. Eğitim hayatını İzmir’de Ege Üniversitesi Spor Akademisi’nde tamamlamıştır. Kendine has bir güzelliği ve buğulu gözlere sahip olan Deniz Barut 1997 yılında katıldığı Elite Model Look güzellik yarışmasında ikinci olmasıyla güzelliğini tescillemiştir. Aynı yarışmadan birinci çıkan güzel Sedef Avcı, üçüncü çıkan güzel ise Aysun Kayacı idir. Yarışmadan üçüncülükle ayrıldıktan sonra podyumlara çıkmaya başlamıştır.

 

Podyumlarda çalıştıktan sonra oyunculuğa olan ilgisini farkedip oyunculuk alanında kariyer yapmaya karar veren güzel model Deniz Barut Şahika Tekand Studio’da oyunculuk eğitimi alarak oyunculuğa başlamıştır. İlk oyunculuk deneyimini Kaybolan Yıllar adlı dizide gerçekleşmiştir. Kaybolan Yıllar dizisinin ardından Anneler ve Kızlar dizisinde oynamıştır.  Ekranlarda sevilerek izlenen Lale Devri dizisinden oyuncu Serenay Sarıkaya’nın ayrılması üzerine diziye Azra Doğan karakterini canlandırmak için Deniz Barut girmiştir. Lale Devri’nde oynayarak ismini daha geniş kitlelere duyurmuştur.

 

Deniz Barut, ilk görüşte aşık olduğunu söylediği Şafak Bakkalbaşıoğlu ile 2005 yılında evlenmiştir. Çiftin iki erkek çocuğu vardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir