Derya Şensoy Kimdir?

Türk tiyatrosunun duayen isimleri Ferhan Şensoy ile Derya Baykal’ın çiftinin ikinci kızları Derya Şensoy, 1990 yılında dünyaya gelmiştir. Kendisinden yaşça büyük Müjgan Ferhan Şensoy isimli bir ablası vardır. Lise eğitimini Amerikan Lisesi’nde tamamladıktan sonra illüstrasyon ve tasarım eğitimi almak üzere Amerika’ya gitmiştir. Parsons The New Schoo For Design okulunu bitirmiş ve mesleğini icra etmek için Türkiye’ye dönmüştür.

 

Türkiye’ye döndükten sonra ilk iş Deryalı Takılar ismini verdiği koleksiyonunu satışa sunmuştur. Derya Şensoy, halen ATV ekranlarında yayınlanan Doksanlar dizisinde oynamaktadır. Bir röportajında sinemayla ilgili bir gelecek planının olmadığını ancak gelecek teklifleri değerlendirebileceğini belirtmiştir.

 

Adı uzun süre ünlü fotoğrafçı Mehmet Turgut’la anılan Derya Şensoy, bu ilişkiyle basında sık sık yer almıştır. Ardından ismini ‘Adını Feriha Koydum’ dizisiyle duyuran Çağatay Ulusoy’la anılmaya başlamıştır. Derya Şensoy moda haftası kapsamında düzenlenen Mercedes Benz İstanbul Fashion Week’te de son iki yıldır Mehtap Elaidi’nin defilelerinde yer almaktave baş mankenlik yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.