Ebru Polat Kimdir? Boyu Kaç? Kaç Yaşında?

1 Haziran 1983’de İzmir’de doğan Ebru Polat‘ın asıl adı Filiz Sarıkaya idi. Çok hareketli bir çocukluk dönemi geçiren Ebru Polat, o çağlarında bale dersleri aldı ve müziğe de okul korosunda merhaba dedi. Fakat daha sonra eğitim hayatını müzikten farklı bir alana çevirerek hukuk okuma kararı aldı.

Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden başarıyla mezun olan Polat, bir süre asıl mesleği olan avukatlığı icra etti. Daha sonra hayatını tamamen değiştirecek  bir karar alarak kariyerini müzik üzerine ilerletmeye karar verdi ve bu doğrultuda iyi yerlere gelebilmek için Londra’da bulunan Royal Akademi’de müzik dersleri aldı. Londra’daki eğitim hayatının ardından Türkiye’ye geri dönen Ebru Polat, 2007 yılında çıkardığı “Çetin Ceviz” adlı albümüyle Türk pop dünyasına giriş yaptı ve şarkılarının yanı sıra düzgün fiziği ile de adından söz ettirmeyi başardı.

Ebru Polat’ın Boyu ve Kilosu Kaçtır?

168 boyunda 58 kilodur

“Çetin Ceviz” adlı ilk albümünün ardından bir sene sonra “Çok Geç” adlı ikinci albümünü, 2009 yılında “Kalp Ayazı” adlı üçüncü albümünü, 2010 yılında da “Dinle 2011” adlı son albüm çalışmasını müzik piyasasına sundu. Her sene bir müzik çalışmasıyla kendini unutturmak istemeyen Ebru Polat’ın 2011 yılında “Olanlar Oldu”, 2012 yılında “Kaçın Kurasıyım”, 2013 yılında ise “Hediyem Olsun” adında single çalışmaları bulunmaktadır. Güzel müzisyen 2014 yılında kimliğini açıklamadığı bir bey ile nişanlanmıştır.

Yorum

Yorum Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir