Ece Erken Kimdir? Kaç Yaşında ?

Ece Erken; 11 Mayıs 1978 yılında Tekirdağ’ın Çorlu İlçesinde dünyaya gelmiştir. Sinema-Dizi Oyuncusu ve sunucudur.

 

Türk TV sunucusu, sinema ve dizi oyuncusu Ece Erken, 11 Mayıs 1978 tarihinde Çorlu’da dünyaya gelmiştir. Subay olan babasının tayinleri nedeniyle Ağrı, Ankara ve Kıbrıs’ta yaşamıştır. Beşiktaş Anadolu Lisesi Mezunu olan Erken, sunuculuk kariyerine 12 yaşında  Kıbrıs’ta Bayrak Radyo Televizyon’da başlamıştır. Ardından İstanbul’a gelip Kral TV’de çalışmaya başlayan Erken, Metropol FM, Alem FM, Show Radyo, ve Radyo Viva’da çalışmıştır.

 

Babası Samsunlu bir subay olduğu için bir çok şehirde yaşamıştır. Beşiktaş Anadolu Lisesi mezunudur. Eğitim durumu ortaöğretim mezunudur. Ece Erken’in aktif olduğu dönemler ise 1990’dan  2014 ‘e kadardır. 168 cm boyunda olup 51 kg ağırlığındadır. Sunuculuk kariyerine ilk kez 12 yaşında Kıbrıs’ta Bayrak Radyoda sunuculuk yapmıştır. Daha sonra bir çok radyoda sunuculuk yapmıştır.  TV kariyerinde ise ilk kez Starda ardından Genç TV ve Number One gibi kanallarda sunuculuk yapmıştır. SHOW TV’de 4 yıl boyunca program yapmıştır. 1 Eylül 2008’de Tuncer Öztarhan ile evlendi. 2009 yılında ise boşanmıştır. Film kariyeri ise ilk kez 2000 yılında TGRT kanalında oynayacak olan Nilgün dizisinde baş rol oynamasıyla başlamıştır. Daha sonra ATV kanalında Mavi Şeker adlı programının sunuculuğunu yapmıştır. Reyting nedeniyle program kapatılmıştır.

 

Davut Güloğlu’yla beraber sundukları Hayata Gülerken isimli TV programının ekranlarda izleyiciyle buluştuğu tarihlerde ikilinin sevgili olduklarının basına yansıması büyük ses getirmiştir. Ece Erken, yakın arkadaşı Yeliz Şar’ın eski sevgilisi Davut Güloğlu’la ilişki yaşadığı için Şar’la Twitter üzerinden tartışmıştır.

 

 Ece Erken  şu aralar ise Beyaz TV’de Tatlım Benim Programının sunuculuğunu yapmaktadır. İkamet ettiği yer ise şuanda Annesiyle İstanbul şehrinin Maslak Semtinde oturmaktadır. Ece Erkene başarılarının devamını diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.