Emre Altuğ Kimdir?

14 Nisan 1970 tarihinde diş hekimi bir baba ile ev hanımı bir annenin ikinci oğulları olarak, İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Tam adı Niyazi Emre Altuğ’dur. Eğitim hayatına Şair Behçet Kemal Çağlar İlköğretim hayatında merhaba demiş, Şişli Terakki Lisesi’nde devam etmiş, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nde bitirmiştir.

Sanata olan ilgisini lise çağlarındayken karşı cinsin dikkatini çekebilmek adına gitar çalarak keşfeden Emre Altuğ, Levent Yüksel, Nilüfer, Sertap Erener ve Sezen Aksu gibi 90’lı yılların önemli sanatçıların vokalistliğini yapmıştır. Ancak bu sırada çok sevdiği tiyatro ve oyunculuktan da kopmamış, Haldun Dormen Tiyatrosu’nda çeşitli oyunlarda oyunculuğunu sergilemiştir.

“İbret-i Alem” adlı ilk albümünü 1999 yılında çıkararak müzik kariyerinin de temellerini atan Emre Altuğ, bu albüm ile adını sanat dünyasında iyice duyurmayı başarmıştı. Emre Altuğ, ilk albüm çalışmasından sonra Bülent Kayabaş, Nilgün Belgün, Perihan Savaş ve Selçuk Yöntem gibi oyunculuk dünyasının önemli isimlerinin de yer aldığı müzikalde yer alarak, hem şarkıcı hem de oyuncu kimliğini seyircilere gösterebilme şansı yakalamıştır.

“Tatlı Hayat”, “Lise Defteri”, “Sensiz Olmuyor” ve “Mert ile Gert” gibi televizyon ekranlarının sevilen dizilerinde yer bulmuştur. Son olarak halen daha Fox TV’de yayınlanmaya devam eden “Umutsuz Ev Kadınları” adlı dizide konuk oyuncu olarak yer almıştır.

Emre Altuğ, 2008 yılında eski manken Çağla Altuğ ile dünya evine girmiştir. Emre Altuğ’un bu evlilikten Kuzey ve Uzay Tuncer adını verdiği iki oğlu bulunmaktadır.

Emre Altuğ’un Albümleri:

1999 – İbret-i Alem
2003 – Sıcak
2004 – Dudak Dudağa
2007 – Kişiye Özel
2011 – Zil

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir