Emre Aydın Kimdir? Hayatı?

2 Şubat 1981 tarihinde Isparta’da dünyaya gelen Emre Aydın, ilköğretim eğitimini memleketinde tamamlayan Emre Aydın, liseyi Antalya Anadolu Lisesi’nde, üniversiteyi ise Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde bitirmiştir. Onur Ela adlı bir arkadaşıyla kurduğu “6. Cadde” ismini verdiği grupla, 2002 yılında katıldığı beste yarışmasından birinci çıkınca, albüm çalışmalarına başlayarak müzik dünyasına adımlarını atmış oldular. Yarışmada birinci oldukları “Dönersen” adlı şarkısıyla, o yıllarda Universal Müzik  adlı prodüksiyon şirketince çıkartılan toplama albümde yer buldu.

Toplama albüm çalışmasının ardından prodüktör Haluk Kuruosman’ın “Sabuha” adını verdiği 11 şarkılık albümde Emre Aydın, 9 şarkısıyla yer aldı. 5 Nisan 2003 tarihinde grubun ismiyle aynı adı taşıyan “6. Cadde” adlı albümünü çıkaran grup, grup üyesi Onur Ela’nın gruptan ayrılma kararı alması üzerine dağıldı. Bu durum üzerine müzik kariyerine tek başına devam eden Emre Aydın, 2006’da “Afili Yalnızlık” adlı ilk stüdyo albümü çıkardı ve bu albümle müzik dünyasında büyük çıkış yakaladı.

2010 yılında ise 10 şarkıdan oluşan “Kağıt Evler” adlı albümüyle sevenleri ile buluşan Emre Aydın’ın, “Falling Down”, “Bu Yağmurlar” ve “Beni Biraz Böyle Hatırla” parçalarından oluşturduğu 3 single çalışması bulunmaktadır. Emre Aydın, 2006 yılından günümüze kadar çok sayıda ödüle layık görülmüş, en iyi çıkış yapan şarkıcılardan biri olmayı başarmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir