Emre Kınay Kimdir Oynadığı Diziler ?

Emre Kınay ,  5 Mart 1970 tarihinde  İstanbul’ da doğmuş ünlü bir  oyuncudur.  Uzun yıllar boyunca  Mehmet Ali Alabora  ve Meltem Cumbul’ unda rol aldığı  yılan hikayesi adlı dizide rol almış ve  burada tanınmaya başlamıştır.   Emre Kınay , küçük yaşlardan beri tiyatroya ilgi duymuştur.

 

Eğitimini de bu yönde almak isteyen kınay  , ilk ve orta öğretimini bitirerek  devlet konservatuarına girmiştir.  Burada da başarılı olan ünlü oyuncu , ilk profesyonel oyunculuğunu  Bakırköy’ de  yine devlet tiyatrolarında sergilemiştir. Sadece oyunculuk değil , aynı zamanda yönetmenlik de yapmıştır.  Emre Kınay    hala  ekranlarda sevilerek izlenen  Güneşi Beklerken adlı dizide  öğretmen  ve   Zeynep’ in babası rolünü oynamaktadır.

 

Emre  Kınay   filmografisi  oldukça geniş bir sanatçı olup ,  Afife tiyatro ödülleri töreninde  , yılın en başarılı erkek oyuncusu ödülünü almıştır.    23. İstanbul film festival’i töreninde ise yılın en iyi erkek oyuncusu olarak ödül almaya layık görülmüş bir sanatçıdır.  Son oynadığı dizi  2013 yılında yapıma giren  güneşi beklerken dizisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.