Engin Günaydın Kimdir? (Avrupa Yakası Burhan Altıntop)

Engin Günaydın ; geçtiğimiz yıllarda yayınlanan  Avrupa Yakası dizisindeki  Burhan Altıntop Rolü ile ününe ün katmış gönüllerde  taht kurmuş bir sanatçıdır. 1972 Tokat doğumlu olan ünlü sanatçı, Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarına girmiş ardından yatay geçişle Mimar Sinan Konservatuvarına geçmiştir. 1996 yılında Tiyatro hayatı başlamıştır.

2001-2004 yıllarında Okan Bayülgen’in sunduğu Zaga adlı programda skeçlere çıktı.

2004-2009 yıllarında En önemli çıkışı olan Avrupa yakasında Peker Açıkalın ile birlikte reytinglerin tavan yapması üzerine , eleştirmenlerin aklına gelen ilk soru , avrupa yakası ile mi meşhur oldular , yoksa avrupa yakasını  mı meşhur ettiler oldu.  Engin Günaydın  iki defa  en iyi erkek oyuncu ödülüne layık görülmüştür. Kendisini Gülse Birsel’in fark etmesi üzerine oyunculuk kariyerini geliştirmeye başlamıştır.

2011-2012 yıllarında Muhteşem Yüzyıl dizisinde 2013-2014 yıllarında Galip Derviş dizisinde Algı Eke ile birlikte rol almışlardır. Hatta Algı Eke ile bir süre ilişkileri devam etmiştir.

Engin Günaydın Galip Derviş dizisinin ardından dizi oyunculuğunu bıraktığını duyurmuş bundan sonraki oyunculuk hayatını filmler ile devam ettireceğini söylemiştir.

 

Yorum

Yorum Yapın
  1. Seni Seviyoruz.Konservatuar eğitimi görmüşsünüz.Uslubunuz kendine has Galip Derviş yakistirmasidaki gerçek dogal haliniz bence arkandayiz çok iyisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir